top of page

mgr Małgorzata Mróz - doradca dietetyczny, psychoterapeuta, pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, ukończyłam studia magisterskie na kierunku resocjalizacja i profilaktyka społeczna. Mam za sobą 4-letnie całościowe szkolenie z psychoterapii systemowej rodzin, które odbyłam w krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem PTP oraz Sekcji Psychoterapii PTP. W swoje pracy łączę podejście systemowe z psychodynamicznym. Ponadto jestem słuchaczem studiów podyplomowych na kierunku dietetyka i praktyka planowania żywienia. Wiedzę z zakresu dietoterapii zdobywam również poprzez szkolenia i udział w konferencjach naukowych.

Staż kliniczny z psychoterapii odbyłam  w Siemianowicach Śląskich w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Po jego zakończeniu pracowałam tam także  jako wolontariusz prowadząc z pacjentami psychoterapię  indywidualną i grupową,  w uzasadnionych przypadkach także konsultacje rodzinne i małżeńskie.

Zakres działań i zainteresowania zawodowe to psychoterapia rodzin i par, indywidualna, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, napady objadania się), terapeutyczne i dietetyczne wsparcie rodziny z dzieckiem z otyłością w procesie powrotu do prawidłowej wagi (także w sytuacji współtowarzyszących chorób), dietoterapia i wsparcie psychoterapeutyczne w insulinooporności, jak również w chorobie Hashimoto. W przypadku porady dietetycznej przed pierwsza wizytą telefonicznie udzielam informacji dotyczących przygotowania się do wizyty, m.in. do pomiaru składu ciała.

Tel. 606 417 855, 796 575 431

bottom of page